O nás

Kdo jsme? — Jsme Osma!

„Jsme místem přátelství, poznávání Pravdy a příležitostí k proměně“ – hlavní myšlenka/heslo
„Osma všemu prospívá, i když se nikdo nedívá!“ – náš pokřik

Jsme skautský oddíl pro kluky a holky od 10 do 14 let, založený 8. května 2021 se záměrem vytvořit místo, kde děti získají nová a prohloubí stávající přátelství. Místo, kde děti dostanou prostor budovat svůj charakter a osobně růst. Místo, kde jim umožníme poznávat svět okolo nás a naučit se dovednostem, které se jim budou hodit celý život.  

Oddíl vedeme v duchu křesťanského skautingu a jako základ naší práce s dětmi používáme skautskou výchovnou metodu. Jsme zkušení vedoucí s mnohaletou praxí v práci s dětmi v oddílech i na táborech a osvědčení rádci. Jsme součástí skautského hnutí prostřednictvím Dorostové unie. Dospělí vedoucí Osmy jsou členy sboru Církve bratrské v Ostravě – Trojka

Nové členy do oddílu přijímáme i v průběhu školního roku. A Vy se na naše schůzky můžete přijít kdykoliv podívat! První tři návštěvy jsou zcela zdarma a nezávazné. Můžete klidně přijít jen tak, ale oceníme, když nám dáte vědět předem o Vaší návštěvě.

Vedoucí oddílu

Miroslav Müller

hlavní vedoucí oddílu

Usměvavý, pohodový a veselý člověk s obrovským srdcem, hudebník a textař. Vedoucí rock-gospelového sboru Fusion a táboru Trojky. Profesí stavař.

Helena Mrázková

vedoucí oddílu

Manželka, maminka, sociální pracovnice v oblasti náhradní rodinné péče, nadšená kdysi oddílová a dodnes táborová vedoucí. Od 11 let pro ni platí, že jednou skautka, navždy skautka.

Sylva Švidrnochová

vedoucí oddílu

Manželka, maminka, učitelka francouzštiny a hudební výchovy, dlouholetá vedoucí turistického oddílu. Má ráda hory, lidi, hudbu a melouny.

Jakub Mrázek

vedoucí oddílu

Táta tří dětí plných energie, manžel, milovník táborů, kopců, hor, potoků a všelijakých krás české přírody, vášnivý houbař, dlouholetý hlavní vedoucí táborů Trojky a vedoucí sboru Církve bratrské Ostrava - Trojka. Profesí mikrobiolog, srdcem učitel.

Rádci oddílu

Lucka Švidrnochová

rádkyně oddílu

Studentka gymnázia, které není lhostejné životní prostředí a také to, jak se cítí lidé kolem ní. Je přátelská, pečující, trpělivá, a má ráda ruční práce

Kapr - Josef Mrázek

rádce oddílu

Student gymnázia, cílevědomý, pečlivý, s chutí vaří a peče, táboří, hraje hry všeho druhu, zpívá, jí dobré jídlo a nejvíc ze všeho čte. V oddíle prakticky vyrostl.

Matyáš Filip

rádce oddílu

Trpělivý, chytrý, laskavý, věrný. Sportovně založený člověk. Dlouholetý táborník, hraje na klavír, má rád hudbu. Introvert, který si ovšem vždy rád pokecá nebo pomůže.

Sára Zončová

rádkyně oddílu

Studentka gymnázia. Vlídná, kreativní, naslouchající. Ráda maluje a miluje hudbu - umí základy na kytaru a ukulele. Je zkušená tábornice, takže ani týmového ducha při sportech a hrách nepostrádá. Raduje se z každé maličkosti a krásu nalezne ve všem.

O Dorostové unii

Dorostová unie (DU) jako nezisková organizace organizuje děti, mládež a jejich vedoucí. DU pomáhá vedoucím v práci s dětmi v klubech od roku 1999. Zajišťuje vedoucím vzdělávání, organizační a právní podporu.

Hlavním partnerem DU je Církev bratrská, státem registrovaná církev.

Dorostová unie je součástí České rady dětí a mládeže, spolupracuje s největší skautskou organizací v ČR, Junák – český skaut.